• Τιμές - Εξοπλισμός - Τεχνικά - Test - Συγκριτικά Εγγυήσεις - Χρηματοδοτικά - Προσφορές

Ο Romano Fenati οδηγώντας την Moto3 μοτοσυκλέτα του.

MotoGP: Έγιναν οι δοκιμές Moto2-Moto3

 

Επισήμως τέλος για την δοκιμαστική περίοδο των MotoGP, αφού και οι μικρότερες κατηγορίες «τέλειωσαν» τα τεστ – Δείτε τα αποτελέσματα

Κατά την διάρκεια του Σαββατοκύριακου, έγιναν στην πίστα του Losail στο Qatar τα τελευταία δοκιμαστικά των MotoGP, με τις κατηγορίες Moto2 και Moto3. Μετά λοιπόν και από αυτές τις δοκιμές, περιμένουμε πλέον την επίσημη έναρξη της αγωνιστικής δράσης, που θα γίνει την Παρασκευή 8 Μαρτίου.

Στις δοκιμές της Moto2, ξεχώρισε ο Sam Lowes ο οποίος εξασφάλισε την πρώτη θέση χρόνων, με 1.58.439. Στην δεύτερη θέση βρέθηκε ο Tom Luthi και την τριάδα έκλεισε ο Remy Gardner, όλοι οδηγώντας μοτοσυκλέτα της Kalex.
  1. Sam Lowes GBR Federal Oil Gresini Moto2 (Kalex) 1m 58.439s [Session 8]
  2. Tom Luthi SWI Dynavolt Intact GP (Kalex) 1m 58.663s [Session 8]
  3. Remy Gardner AUS ONEXOX TKKR SAG Team (Kalex) 1m 58.755s [Session 8]
  4. Augusto Fernandez SPA FlexBox HP 40 (Kalex) 1m 58.757s [Session 8]
  5. Marcel Schrotter GER Dynavolt Intact GP (Kalex) 1m 58.787s [Session 9]
  6. Xavi Vierge SPA EG 0.0 Marc VDS (Kalex) 1m 58.880s [Session 9]
  7. Jorge Navarro SPA +Ego Speed Up (Speed Up) 1m 58.923s [Session 9]
  8. Alex Marquez SPA EG 0.0 Marc VDS (Kalex) 1m 58.948s [Session 9]
  9. Luca Marini ITA SKY Racing Team VR46 (Kalex) 1m 58.980s [Session 8]
  10. Brad Binder RSA Red Bull KTM Ajo (KTM) 1m 58.999s [Session 8]
  11. Jorge Martin SPA Red Bull KTM Ajo (KTM) 1m 59.042s [Session 8]
  12. Iker Lecuona SPA American Racing KTM (KTM) 1m 59.200s [Session 9]
  13. Nicolo Bulega ITA SKY Racing Team VR46 (Kalex) 1m 59.226s [Session 9]
  14. Tetsuta Nagashima JPN ONEXOX TKKR SAG Team (Kalex) 1m 59.306s [Session 8]
  15. Bo Bendsneyder NED NTS RW Racing GP (NTS) 1m 59.308s [Session 9]
  16. Lorenzo Baldassarri ITA FlexBox HP 40 (Kalex) 1m 59.325s [Session 9]
  17. Andrea Locatelli ITA Italtrans Racing Team (Kalex) 1m 59.335s [Session 9]
  18. Enea Bastianini ITA Italtrans Racing Team (Kalex) 1m 59.351s [Session 8]
  19. Fabio Di Giannantonio ITA +Ego Speed Up (Speed Up) 1m 59.491s [Session 8]
  20. Somkiat Chantra THA Idemitsu Honda Team Asia (Kalex) 1m 59.734s [Session 8]
  21. Simone Corsi ITA Tasca Racing Scuderia Moto2 (Kalex) 1m 59.829s [Session 8]
  22. Khairul Idham Pawi MAL Petronas Sprinta Racing (Kalex) 2m 0.148s [Session 8]
  23. Jesko Raffin SWI NTS RW Racing GP (NTS) 2m 0.334s [Session 9]
  24. Joe Roberts USA American Racing KTM (KTM) 2m 0.414s [Session 9]
  25. Jake Dixon GBR Angel Nieto Team (KTM) 2m 0.621s [Session 9]
  26. Lukas Tulovic GER Kiefer Racing (KTM) 2m 0.725s [Session 7]
  27. Dominique Aegerter SWI MV Agusta Idealavoro Forward (MV Agusta) 2m 0.896s [Session 9]
  28. Marco Bezzecchi ITA Red Bull KTM Tech 3 (KTM) 2m 0.921s [Session 9]
  29. Philipp Oettl GER Red Bull KTM Tech 3 (KTM) 2m 1.337s [Session 9]
  30. Stefano Manzi ITA MV Agusta Idealavoro Forward (MV Agusta) 2m 1.564s [Session 7]
  31. Xavier Cardelus AND Angel Nieto Team (KTM) 2m 1.656s [Session 9]
  32. Dimas Ekky Pratama INA Idemitsu Honda Team Asia (Kalex) 2m 1.824s [Session 7]
Στην κατηγορία Moto3, αίσθηση προκάλεσε η ξεκάθαρη πρωτιά του περσινού… κακού παιδιού της σεζόν, Romano Fenati. Ο Ιταλός, οδηγώντας μοτοσυκλέτα Honda, έκανε τον πρώτο χρόνο με 2.05.285, κάνοντας διαφορά σχεδόν 3 δέκατα του δευτερολέπτου με τον δεύτερο Tony Arbolino. Την τριάδα συμπλήρωσε ο Aron Canet.
  1. Romano Fenati ITA Snipers Team (Honda) 2m 5.285s [Session 8]
  2. Tony Arbolino ITA Snipers Team (Honda) 2m 5.515s [Session 8]
  3. Aron Canet SPA Sterilgarda Max Racing Team (KTM) 2m 5.653s [Session 9]
  4. Lorenzo Dalla Porta ITA Leopard Racing (Honda) 2m 5.771s [Session 8]
  5. Niccolo Antonelli ITA SIC58 Squadra Corse (Honda) 2m 5.792s [Session 8]
  6. John McPhee GBR Petronas Sprinta Racing (Honda) 2m 5.899s [Session 8]
  7. Marcos Ramirez SPA Leopard Racing (Honda) 2m 6.030s [Session 8]
  8. Tatsuki Suzuki JPN SIC58 Squadra Corse (Honda) 2m 6.090s [Session 8]
  9. Dennis Foggia ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 2m 6.199s [Session 8]
  10. Celestino Vietti ITA SKY Racing Team VR46 (KTM) 2m 6.200s [Session 8]
  11. Kaito Toba JPN Honda Team Asia (Honda) 2m 6.206s [Session 9]
  12. Alonso Lopez SPA Estrella Galicia 0.0 (Honda) 2m 6.243s [Session 9]
  13. Kazuki Masaki JPN BOE Skull Rider Mugen Race (KTM) 2m 6.246s [Session 7]
  14. Albert Arenas SPA Angel Nieto Team (KTM) 2m 6.312s [Session 8]
  15. Ayumu Sasaki JPN Petronas Sprinta Racing (Honda) 2m 6.341s [Session 9]
  16. Darryn Binder RSA CIP Green Power (KTM) 2m 6.503s [Session 8]
  17. Raul Fernandez SPA Angel Nieto Team (KTM) 2m 6.558s [Session 7]
  18. Jakub Kornfeil CZE Redox PruestelGP (KTM) 2m 6.590s [Session 7]
  19. Ai Ogura JPN Honda Team Asia (Honda) 2m 6.671s [Session 8]
  20. Vicente Perez SPA Reale Avintia Arizona 77 (KTM) 2m 6.787s [Session 9]
  21. Sergio Garcia SPA Estrella Galicia 0.0 (Honda) 2m 6.975s [Session 9]
  22. Can Oncu TUR Red Bull KTM Ajo (KTM) 2m 6.984s [Session 8]
  23. Filip Salac CZE Redox PruestelGP (KTM) 2m 7.217s [Session 8]
  24. Makar Yurchenko KAZ BOE Skull Rider Mugen Race (KTM) 2m 7.227s [Session 8]
  25. Andrea Migno ITA Bester Capital Dubai (KTM) 2m 7.427s [Session 8]
  26. Riccardo Rossi ITA Kömmerling Gresini Moto3 (Honda) 2m 7.992s [Session 9]
  27. Tom Booth-Amos GBR CIP Green Power (KTM) 2m 8.084s [Session 8]
 
 

 

MOTOGP - ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ